Авторски музикални новини, снимки и репортажи за всички стилове и изпълнители

XХIII международен джаз фестивал Банско 2020: програма

29.06.2020   MySound.bg
Афишът на фестивала

Двайсет и третият международен джаз фестивал в Банско - най-големият летен музикален форум в България, който е сред най-популярните на Балканите и в Европа, предстои от 8 до 14 август.

Благодарение на неговия организатор и създател д-р Емил Илиев жителите и гостите на китното градче се наслаждават на поп, джаз и уърлд изпълнители от България и света. Красивото място  урежда среща на емблематични личности от нашето музикално съвремие. Концертите са безплатни за публиката, а организацията се осъществява с помощта на спонсори.

По традиция в програмата присъстват стилове и групи, представящи почти всички направления в жанра. Вечерните концерти събират многохилядна публика пред откритата сцена на площад "Никола Вапцаров". През цялата фестивална седмица джаз звучи през деня и късно през нощта от различни камерни сцени, разположени в големите курортни барове и ресторанти. Афишът и тази година е,  както винаги, повече от изкушаващ.
 
Програмата:

8 август – събота
1.  Хилда Казасян – вокал и Биг бенд Благоевград с диригент Борис Янев със специален гост Христо Йоцов – барабани (България)
2.  Amy Baker (Amy And The Rhythm Sisters) (Великобритания) – Ейми Бейкър – вокал, Лана-Мей Ходж – кларинет, Дейзи Кул – баритон саксофон, Лаура Прескот – пиано, Сиан Унвин – контрабас, Холи Барнет – барабани
3. Dirty Purchase (България) – Христослав Галилеев "Гальо" – бас, Николай Данев – барабани, Людмил Стойнев – китара / вокал, Амалия Ненова – вокал, Емил Минчев – вокал, Велислав Стоянов – тромбон / вокал, Михаил Йосифов – тромпет / вокал, Денис Попстоев – саксофон / вокал, Милен Кукошаров – клавишни / вокал и специален гост Марчело Били Темпеста – китара / вокал

9 август – неделя
1. Петър Салчев & октет Пловдив (България) – Петър Салчев – вокал, Мирослав Турийски – пиано, Александър Леков – бас, Николай Карагеоргиев – китара, Kристиян Желев – барабани, Венелин Георгиев – алт саксофон, Димитър Льолев – тенор саксофон, Георги Стойков – тромпет, Владислав Мичев – тромбон
2. "Златните години на джаза" със специален гост Михаил Йосифов (България) – Марина Господинова – вокал, Михаил Йосифов – тромпет, Милен Кукошаров – пиано, Димитър Карамфилов – контрабас, Атанас Попов – барабани
3. Джук Джойнт Роялс (Австрия) Ерих Хербст – пиано/ вокал, Ваня Хайдукович – контрабас / вокал, Нина Дворак - тенор саксофон, Петер Хюбъл – алт саксофон, Петер Блеменшютц – баритон саксофон, Матиас Шварц – китара / вокал, Рaйнхард  Длапа – барабани

10 aвгуст – понеделник
1. "Voice & Guitar" Миртил Мишелер – вокал и Тибор Пинтер – китара (Унгария)
2.  Васил Петров & Ангел Заберски джаз трио (България) – Васил Петров – вокал, Ангел Заберски син – пиано, Борис Таслев – контрабас, Стоян Янкулов Стунджи – барабани  
3.  Валентин Асенов & "Челентанисимо" (България) – Валентин Асенов – вокал, Росен Парлапанов – пиано, Христо Нейчев – соло китара, Цветан Мартинов – ритъм китара, Митко Гидишки – бас, Иван Ценов – барабани, Георги Величков – баян, Иво Иванов – тромпет, Явор Костов – тромбон, Анастас Марински – тенор саксофон, Ива Колаксъзова – вокал, Мина Сучева – вокал и Яница Дафинова – вокал

11 август – вторник
1.  Trio PlaYIS (България) – Ясен Велчев – пиано, Ивайло Звездомиров – бас, Стоян ЯнкуловСтунджи – барабани
2.  Николета Фабри (Италия) – Николета Фабри – вокал, Габриеле Занчини – пиано, Луиджи Фаджи Гриджиони – тромпет, Стефано Травалини – контрабас, Стефано Паолини – барабани
3. Урош  Перич & Мамбо Старс бенд (Словения / Сърбия) – Урош "Пери" Перич – вокал / пиано & Мамбо Старс бенд: Драгослав "Фреди" Станисавлевич  – 1-ви тромпет, Марко Джорджевич – 2-ри тромпет, Кристиян Млачак – алт саксофон,  Александър Якимович – тенор саксофон / флейта, Тихомир "Тики" Яксич – диригент / баритон саксофон, Неманя Златарев – тромбон, Горан Потич – китара, Милан Павкович – бас, Милош Грбатинич – барабани

12 август – сряда
1. Драган Милованович трио (Сърбия) – Драган Милованович – пиано, Борис Шиянович – контрабас, Богдан Джурджевич – барабани
2. Луси Удуърд (Великобритания)Луси Удуърд – вокал, Йеле Рузенбюрх – китара, Удо Панекет – бас, Ник де Бройн - барабани
3. Жоана Амендоейра (Португалия) – Жоана Амендоейра – вокал, Педро Амендоейра – португалска китара, Жоао Филипе – китара, Карлош Менезеш – контрабас

13 август – четвъртък
1. Koka Mass Jazz (България)
2. Камелия Тодорова и Станислав Арабаджиев трио (България) – Камелия Тодорова – вокал, Станислав Арабаджиев – пиано, Стефан Горанов – барабани, Васил Хаджигрудев – контрабас
3. Игор Бутман квинтет (Русия)

14 август – петък
1. "Диалог с Милчо Левиев" Любомир Денев свири Левиев със специален гост Весела Морова - вокал (България)
2. Аксел Цвингенбергер (Германия)
3. Акага (България)Иво Казасов – тромпет / вокал , Георги Велев – тромпет,флюгел / вокал, Красимир Кирилов (Джоджо) – тромбон / вокал, Краси Куртев – бас /вокал, Димитър Митев (Дънди) – ударни, Петър Главанов – китари, Калин Петров – клавишни
 
Всички концерти се провеждат на открита сцена-площад "Никола Вапцаров" 1, с начален час 19.30.

*Организаторите си запазват правото на промени в програмата.



765
100%
 

Септември ´20


ПонВтСрЧетПетСъбНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930